PvdA en D66 willen deel-auto’s leasen voor ouderenvervoer

D66 en de Partij van de Arbeid hebben een plan uitgewerkt om te komen tot een regionale vervoersopzet voor ouderen in de gemeente. Beide partijen willen in Goor en elke andere kern in de Hof van Twente een zogenaamde electrische deelauto plaatsen. Die auto zou gebruikt kunnen worden door mensen die niet vaak een auto gebruiken en daarom wel een auto willen delen. Daarnaast willen beide partijen deze auto inzetten voor het vervoer van ouderen. Dat zou moeten gebeuren door inwoners van het dorp of de stad waar de auto op dat moment staat. PvdA en D66 vinden het noodzakelijk om te komen tot een lokaal vervoersnetwerk voor ouderen omdat door het wegvallen van het regionale vervoer ouderen veel minder vervoer krijgen dan tot voor een jaar geleden. Het is volgens de oppositiepartijen voor deze groep moeilijk om zelf vervoer te organiseren.

Er zijn in Nederland meer deelauto-projecten zoals in Amsterdam

Het vinden van vrijwilligers lijkt beide partijen geen probleem. “Wij denken dat er in elk dorp wel mensen zijn te vinden die een of twee keer per week iemand uit het dorp ergens naar toe willen brengen. Het liefst zien beide partijen dat het vervoer kan worden besteld met een app waarop te zien is waar de deelauto is en waar de oudere woont die vervoerd moet worden. Met een druk op de knop kunnen dan zaken geregeld worden” volgens Alice Olde Reuver van D66. PvdA-fractievoorzitter Fred Rijkens vult aan dat het vervoer niet gratis zal zijn. “In principe gaan we uit van een kilometerprijs van rond de 20 cent.” Beide parijen stellen dat de deel-auto en het regelen van het vervoer voor ouderen in onze gemeente meerdere zaken met elkaar vebonden worden.

 

Gerelateerde berichten

  • Brede steun voor PvdA-plannen3 december 2018 Brede steun voor PvdA-plannen De Partij van de Arbeid en D66 kregen brede steun voor hun plannen voor het aanvullend vervoersysteem voor ouderen in ieder dorp in onze gemeente. Beide partijen willen dit systeem […]
  • Kritiek op informatievoorziening college, wel unanieme steun voor begroting9 november 2016 Kritiek op informatievoorziening college, wel unanieme steun voor begroting Een lange vergadering over de begroting van 2017 gistermiddag- en avond in het Goorse gemeentehuis. Daarin werden de verschillende speerpunten behandeld en was er in eerste aanleg kritiek […]
  • Meulenkamp opnieuw lijsttrekker VVD4 oktober 2017 Meulenkamp opnieuw lijsttrekker VVD Wim Meulenkamp is ook voor de komende gemeenteraadsverkiezingen de lijsttrekker voor de lokale VVD. De in het buurtschap Wiene woonachtige politicus was dat ook voor de verkiezingen van […]
  • Kasparyan vijfde op kieslijst D6618 december 2017 Kasparyan vijfde op kieslijst D66 De lokale D66 zal tenminste vijf zetels moeten halen om een Goorse vertegenwoordiger in de gemeenteraad te hebben na de verkiezingen in maart volgend jaar. De slechts 18-jarige Sewak […]
  • Begroting goed gekeurd maar niet zonder slag of stoot8 november 2018 Begroting goed gekeurd maar niet zonder slag of stoot De programmabegroting van de gemeente Hof van Twente voor 2019 werd gisteravond uiteindelijk goed gekeurd door de gemeenteraad maar dat ging niet zonder slag of stoot. De oppositiepartijen […]